PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8:00-17:00, SOBOTA 9:00-13:00

MATERIAŁY

Granity

 

Granity to twarde skały, odporne na warunki atmosferyczne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Są odporne na zaplamienia, ścieranie i zarysowania. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Idealnie nadają się na parapety, blaty kuchenne i łazienkowe, posadzki, obudowy kominków czy okładziny ścienne.

Marmury

 

Marmury to skały miękkie, więc nadają się do stosowania do wewnątrz. Nie stosujemy go jednak na blaty kuchenne ze względu na możliwość ich zniszczenia pod wpływem kwasów, np. octu. Z marmurów wykonujemy blaty łazienkowe, parapety, obudowy kominków, okładziny ścienne czy schody.

Spieki kwarcowe

 

Spieki kwarcowe to kompozycja naturalnych materiałów: kwarcu, iłów łupkowych, skał  granitowych i pigmentów ceramicznych.

Jest to materiał bardzo wytrzymały, który poza dekoracją wnętrz stosowany jest m.in. jako okładzina elewacji budynków. We wnętrzach płyty ze spieków kwarcowych mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Mogą być używane, jako wykończenie podłóg, ścian i mebli. Bardzo często ze spieków kwarcowych wykonywane są blaty kuchenne i łazienkowe oraz parapety.

Konglomeraty

 

Konglomeraty to połączenie wybranych wysokiej jakości naturalnych surowców z najnowocześniejszymi technologiami mieszania i prasowania. Charakteryzuje je niska nasiąkliwość, niska porowatość czy duża odporność na zarysowania i działanie substancji chemicznych. Wśród zalet warto również wymienić szeroką gamę kolorów, wykończeń powierzchni oraz możliwość wyboru różnych grubości i wymiarów. Konglomerat kamienny jest stosowany w pomieszczeniach i na zewnątrz, w projektach domów prywatnych, obiektów publicznych i przemysłowych, najczęściej w formie blatów kuchennych lub łazienkowych, płytek posadzkowych, schodów i okładzin.